Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 19.03.2015 12:13:30
Dobrý den, prosím o radu. Mám zlomené zápěstí L ruky.Dle rtg nelze vyloučit SL disociaci I.sin.Dnes, ve čtvrtek jsem zjistila,že jsem (dle těhu testu asi 1-2 týdny těhotná) V úterý mám jít na sundání sádry a kontrolní RTG. Chtěla bych se zeptat o jaké zranění se jedná a zda v tomto týdnu těhu je RTG,nebo CT nebezpečné pro vývoj plodu.
Děkuji za odpověď Monika Prokopová
(Vložil(a): Monika Prokopová)
Dobrý den,

kontrolní rtg před sundáním sádry je nezbytné, není žádný důvod ho ani v těhotenství neprovést.
Nemusíte mít obavy o zdárný vývoj zárodku, dávka, kterou obdržíte z rtg snímku je zcela zanedbatelná.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)