Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 23.03.2015 11:25:15
Dobrý den,prosím ještě jednou o radu.Měla jsem zlomemé zápěstí, zítra mi mají sundávat sádru a dělat kontrolní rentgen.Podle těhotenské kalkulačky jsem asi ve 4.týdnu těhotenství. Prosím jaké je riziko? (samozřejmě před vyšetřením poprosím o ocelovou zástěru)Týká se mě ještě pravidlo "vše nebo nic?" Moc děkuji, velice se zítřejšího rtg obávám Prokopová
(Vložil(a): Monika Prokopová)
Dobrý den,

rtg kontrola stavu hojení zlomeniny před sundáním sádry je zanedbatelný ozářením pro zárodek, a to zvláště v případě pokud budete mít ochrannou zástěru s ekvivalentem olova. Opravdu nemusíte mít žádné obavy o zárodek. Desetidenní pravidlo nemá ve Vašem případě význam zohledňovat.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)