Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 30.03.2015 00:44:51
Dobry den, jsem ve 14 tydnu tehotenstvi a byla jsem na sono ledvin, sono mi delali v mistnosti kde byl rentgen. Nemohlo to nejak uskodit? Nez me zavolali, cekala jsem v prevlekaci kabince a rentgenovali zrovna pani. Mohlo se tam dostat zareni i pres dvere, kdyz dole byla mezera asi 2cm. Moc dekuji za odpovedi.
(Vložil(a): I.K)
Dobrý den,

předpokládám, že pracoviště, které jste navštívila má rtg zařízení (dále je rtg) schváleno k používání. V dokumentaci, kterou SÚJB k žádosti o používání schvaluje, je zohledněna "míra případného záření" každé osoby, jak v čekárně, tak v převlékací místnosti.
V takovém případě je zajištěno, že v čekárně ani v převlékací místnosti nejste ani vy, ani budoucí miminko provozem rtg ohroženi.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)