Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG v těhotenství 30.03.2015 14:36:50
Dobrý den, prosím Vás o názor. Jsem ve 26. týdnu těhotenství. Moje 4 letá dcera si před 3. týdny zlomila pažní kost. Byli jsme s ní na pohotovosti v brněnské dětské nemocnici. Na rentgen s ní šel manžel a já čekala na chodbě před místností s rentgenem (za dveřmi). Po 14 dnech jsem s ní šla na kontrolu sama a poslali nás opět na rentgen (přes sádru). Nahlásila jsem obsluze že jsem těhotná, a domluvili jsme se, že před snímkováním opustím místnost. Vešla jsem s dcerou do místnosti s rentgenem, tam sestra napolohovala dceru, rozsvítila světlo na rentgenu a poslala mě ven z místnosti. Když jsem odcházela, tak sestra ještě stála u dcery (nebyla v místnosti, kde se spouští rentgen). Čekala jsem na dceru na chodbě než proběhne snímkování. Mohla jsem ohrozit miminko tím, že jsem vstoupila do místnosti s rentgenem (sestra polohovala rameno a zapnula světlo)? Neměla jsem na sobě ochrannou vestu. Před snímkováním jsem z místnosti odešla. Dopadá rentgenové záření na chodbu za dveře místnosti? Nevím, jaká byla použita intenzita rentgenového záření.
Předem děkuji za odpověď. Jašková.
(Vložil(a): Alena Jašková)
Dobrý den,

miminko jste v žádném případě nemohla ohrozit. Ani tím, že jste vstoupila do místnosti s rentgenem, který nebyl zapnut, ani v čekárně nebo v jiných místnostech přiléhajících k ozařovně.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)