Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 20.05.2015 10:06:54
Dobry den, jsem v 6 tydnu tehotenstvi. A chtela bych se zeptat, pracuji jako zubni sestra a denne delame nekolik intraoralnich rtg. Hodnoty jsou 63 kV, 8mA, 8 sekund.stojim vzdy dva metry od pristroje. Zda je to dostatecne bezpecne. A zda vzdy musim pockat az dobehne tech osm sekund. Parkrat se mi stalo, ze jsem vykrocila k pristroji driv nez za tech 8 s. Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z několika intraorálnich rtg při odstupu cca 2 m je velmi nízká, nemusíte mít tedy obavy.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)