Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT vyšetření a gravidita 04.06.2015 21:34:05
Dobrý den, pracuji v nemocnici a ve 4. týdnu gravidity (tzn. cca 2 týdny po koncepci) jsem pracovala v místnosti na urgentním příjmu, která přímo sousedí s CT vyšetřovnou. Během mého pobytu v dané místnosti probíhala přímo za touto zdí CT vyšetření pacientů. Může mít prosím tento fakt jakýkoliv negativní vliv na vývoj plodu z hlediska malformací plodu, jeho chromozomálních postižení či jiný dopad?
Předem Vám mnohokrát děkuji za Vaši odpověď,
Ema Petříková
(Vložil(a): Ema Petříková)
Dobrý den,

v místnosti, která sousedí s CT vyšetřovnou je záření zanedbatelné, pokud vůbec proniklo zdí. Před uvedením CT do provozu se provádí měření rozptýleného záření a vždy se proměřují i místnosti v okolí zdroje ionizujícího záření.
Vývoj plodu nemůže být ohrožen.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)