Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT vyšetření a gravidita 04.06.2015 23:39:23
Ještě jednou Vám přeji dobrý den,
moc se omlouvám, ale opravuji mnou špatně napsaný údaj v předchozím emailu. V době mé přítomnosti na urgentním příjmu, jež se nacházela přímo vedle CT vyšetřovny (která v té době aktivně fungovala), se nejednalo o 4. týden gravidity, ale o 6. týden gravidity (tzn. cca 4 týdny od koncepce).
Děkuji,
Ema Petříková

Dobrý den, pracuji v nemocnici a ve 4. týdnu gravidity (tzn. cca 2 týdny po koncepci) jsem pracovala v místnosti na urgentním příjmu, která přímo sousedí s CT vyšetřovnou. Během mého pobytu v dané místnosti probíhala přímo za touto zdí CT vyšetření pacientů. Může mít prosím tento fakt jakýkoliv negativní vliv na vývoj plodu z hlediska malformací plodu, jeho chromozomálních postižení či jiný dopad?
Předem Vám mnohokrát děkuji za Vaši odpověď,
Ema Petříková

(Vložil(a): Ema Petříková)
Ještě jednou dobrý den,

nově uvedená skutečnost nic nemění, předchozí odpověď platí i v tomto případě.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)