Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 16.06.2015 11:31:15
Dobrý den, jsem v 6tt a před 14 dnima jsem podstoupila rtg pánve 4 snímky přímo na břicho a bez ,,zástěry''těhotenství jsem bohužel zjistila až o den později. Zajimalo by mě jak moc velke riziko to má na plod? děkuji za odpověď
(Vložil(a): Koudelová)
Dobrý den,

ozáření v takto časném stadiu těhotenství je relativně nejpříznivější, Není jasné, zda vůbec došlo k ozáření po oplození a pokud ano zárodek není nijak diferencován. Pro přesnější, odhad co se týká velikosti dávky, by bylo nutné znát expoziční parametry vyšetření.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)