Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 17.07.2015 11:39:10
Dobrý den. Pracuji na oddělení zobrazovacích metod na recepci. V místnostech kolem mě se provádí vyšetření RTG a CT. Sedím hned vedle dveří na CT a RTG. Někdy se stane, že někdo otevře dveře přímo když se na RTG snímkuje, a nebo já sama tam jdu. Plánujem s manželem miminko. Může toto záření nějak poškodit plod? Je zde nějaké riziko? Můžu během těhotenství stále pracovat nebo musím jít na nemocenskou? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Vítková
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, prostor recepce byl zcela jistě před uvedením pracoviště zobrazovacích metod do provozu proměřen a pro povolení k používání byl SÚJB požadován dokument "průkaz optimalizace", ve kterém jsou dosahované hodnoty ozáření pro zaměstnance na recepci pracující odhadnuty. Předpokládám, že hodnota v místnosti recepce nebude přesahovat 1 mSv za kalendářní rok (limit pro obyvatelstvo a zároveň je i to "limit" pro zárodek, resp. plod, který musí být dodržen). Proto směřujte dotaz na svého zaměstnavatele a ověřte, že je tomu tak, jak je požadováno. V takovém případě, byste mohla pracovat i po dobu těhotenství.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)