Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 22.07.2015 22:54:04
Dobrý den,
byla jsem na rtg bederní páteře (2 snímky v leže - jeden na zádech, druhý na boku). Chtěla bych se zeptat, jaká dávka záření byla u každého snímku přibližně použita a zda při tomto vyšetření lze použít nějaké ochranné pomůcky pro zmenšení záření, které směřuje na vaječníky. Mohlo toto záření bez použití ochranných pomůcek poškodit vajíčka ve vaječnících? A jaká hodnota záření směřovala při tomto vyšetření na vaječníky?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, je zcela na aplikujícím odborníkovi, zda u rtg snímku bederní páteře použije ochranné pomůcky. V některých projekcích by mohla být "oblast zájmu" radiologa stíněním překryta. Použité expoziční parametry potřebné k provedené snímku nemohou poškodit vaječníky.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)