Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

těhotenství 13.08.2015 18:39:25
Dobrý den,mám velikou prosbu.Dnes 13.8.2015 jsem byla u lékaře a jsem těhotná.12.8.2015 jsem byla na ct bederní páteře.O těhotenství jsem netušila.Gynekolok mě prý pošle na genetiku a tam se uvidí.Ráda bych si miminko nechala,ale nevím zda to bude možné?datum otěhotnění cca prý mezi 22.7.215 až 27.7.2015.MOC VÁM DĚKUJI ZA ODPOVĚD.
(Vložil(a): marcela kašok)
Dobrý den, dávka z CT bederní páteře nebude tak vysoká, aby způsobila poškození zárodku. Navíc termín provedení vyšetření a tedy ozáření je v samém začátku gravidity, kdy dávka záření ještě nemá co by poškodila. Věřím, že i genetická poradna dojde ke stejnému závěru. Většinou se o míře možného rizika radí s námi nebo s radiologickým fyzikem ve zdravotnickém zařízení, které ozáření provádělo. Hlavně buďte v klidu, CT vyšetření není ani při "vědomém" těhotenství absolutní kontraindikací. Pokud budete potřebovat stanovisko pro genetiku, ozvěte se, můžeme při znalostech základních parametrů vyšetření provést odhad dávka na zárodek, resp. posouzení rizika pro zárodek.


(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)