Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 30.09.2015 17:31:08
Dobrý den,prosím o radu,dnes jsem byla na CT kvůli kontrole kamínku v močových cestach,a pote jsem šla na gynekologii jelikož už několík dní mám velké bolesti v podbříšku.před návštěvou jsem si udělala uplně spontánně těhot.test a vyšel pozitivní,čili jsem vypočitala že jsme počali 5-6.9 a dnes je 30.9.takže jsem těhotna asi 24 dnů.miminko bych si chtěla nechat ale bojím se co udělá CT,a navíc před 14 dni jsem měla absolvovat infuze kvůli pískáni v uchu ale po druhé infuzi-agapurinu mi strašně bušelo u srdce a pálilo mě celé rameno tak jsem to zrušila.Poradte prosím zda tyto dva zásahy do těla by mohly poškodit plod.
(Vložil(a): Olga Musilová)
Dobrý den,

lékařské ozáření (CT) nemohlo ohrozit vývoj zárodku. Doporučuji však již další vyšetření nepodstupovat.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)