Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT v těhotenství 08.12.2015 14:14:25
Dobrý den, bohužel místo radosti z těhotenství , o které se snažíme třetí rok, jsem spíše ve velkých obavách a stojím před velkým rozhodnutím, zda těhotenství ukončit či nikoliv, neboť jsem podstoupila CT vyšetření břicha s kontrastní látkou. Před Ct jsem si dělala těhotenský test, který byl negativní, ale včera jsem po dvou pozitivních testech zjistila, že těhotná jsem. Mám velký strach, zda to nemohlo plod ovlivnit, abychom neměli postižené miminko a podobné myšlenky se mi honí hlavou.V době CT vyšetření jsem mohla být 8-15 dni těhotenství. Předem moc děkuji za odpověď. Mohu dodat zprávu z Ct vyšetření.
(Vložil(a): Adéla Ulrichová)
Dobrý den,

prodělané CT vyšetření není důvodem k přerušení těhotenství. Jednalo se o počáteční fázi těhotenství, kdy se na oplodněném vajíčku ještě nemá co poškodit. Dávka z CT vyšetření tedy nemohla miminko poškodit.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)