Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG pracoviste a tehotenstvi 26.12.2015 07:02:48
Dobrý den,
pracuji jako trg laborantka na zubní klinice. Denne provedu cca 20 OPG snimku a cca 40 intraoralnich.
Dotaz č.1 : Pokud bych otehotnela muze mit vliv radiace na plod? Dotaz č 2: Mohu nadále vykonavat svou praci? Popr. jak dlouho mohu rentgenovat.

Pri samotnem snímkování jsem za stenou a od Panaromatickeho rentgenu jsem cca 4 metry (bez ochranných pomucek)
Predem dekuji za odpovědi.

Hezky den Iva

(Vložil(a): Ivana K)
Dobrý den,

můžete nadále vykonávat práci, je však povinnosti zaměstnavatele zajistit Vám takové podmínky práce, aby byl pro plod zajištěn stejný stupeň radiační ochrany jako pro každého jednotlivce z obyvatelstva. To znamená, že ozáření plodu, po dobu od oznámení těhotenství do odchodu na mateřskou dovolenou, nepřekročí hodnotu 1 mSv efektivní dávky.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)