Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a CT v těhotenství 23.02.2016 12:23:06
Dobrý den!
Děkuji vám za zázračně rychlou a uklidňující odpověď! Pro mě záchrana, jsem pohlcena panikou. Vím, že vaše odpověď je vyčerpávající, přesto mi snad budete tolerovat 2 doplnující dotazy.
Paní, co mi Ct prováděla, mi nechtěla ochranné pomůcky poskytnout, prý se jedná o cílené záření a nemám mít obavy. Když jsem na nich trvala, dala jednu zástěru na lůžko a druhou jsem se přikryla. Zapnuté nebyly, ani jsem se neujišťovala, zda se jednu o olověné zástěry - snad ano. Bylo to takto v pořádku?
Ad má obava z budoucího padání vlasů - mohu ji skutečně hodit za hlavu, žádné takové případy jste nezaznamenali? Představa padajících vlasů mne, přiznám se, děsí.
Ještě jednou obrovský dík za pomoc!!
(Vložil(a): Kateřina)
Dobrý den ještě jednou,

u CT vyšetření hlavy je záření cíleno na oblast hlavy, takže použití ochranné zástěry není běžně požadováno. Nicméně olověná zástěra chránila vaječníky, což je v pořádku. Vypadávání vlasů je popisováno pouze v některých případech jako následek ozařování při léčbě onkologických onemocnění, kdy je ale dávka řádově tisíckrát vyšší. Můžete být tedy v klidu a zapomenout, že jste na CT vyšetření byla.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)