Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 27.02.2016 17:21:56
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli mohlo ovlivnit RTG záření hormonální stimulaci (IVF) zraní ženských oocytu? Podstoupila jsem 4 dny před OPU - odběrem vajíček (9 den od začátku cyklu) rtg. kyčle (2 snímky v leže - jeden na zádech, druhý na boku). Rtg. Byl bez ochranné pomůcky. Lékaře jsem na probíhající hormonální stimulaci upozornila (uklidnil mě, že rtg. záření je v tomto stádiu bezpečné), přesto mám strach, že to mohlo ovlivnit kvalitu (mít vliv na dozrání nebo geneticky poškodit vajíčko). V přirozeném prostředí by nekvalitní vajíčko nedalo prostor k oplodnění, ale při ICSI metodě, kdy je do vajíčka aktivně přenesena jedna spermie si nejsem jistá, jestli to nezvyšuje riziko výskyt vývojových vad u plodu. Děkuji za odpověď, zajímá mě jestli rtg. záření na to může mít vliv?

(Vložil(a): Jana)
Dobrý den,

dávka z rtg kyčle nemohla ovlivnit hormonální stimulaci (IVF).

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)