Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 12.03.2016 17:37:35
Dobry den, prosim Vas o vyjadreni, dne 2.2. jsem mela posledni menstruaci, 2.3.jsem byla na rtg patere, vecer jsem si udelal teh.test, ktery vysel negativne.Jelikoz se mi ale menstruace nedostavila, dne 7.3.mi vysel test pozitivne.Po navsteve gyn.lekarky byla latka hcg v krvi nizka a na ultrazvuku nebylo jeste nic videt. Pokud by bylo embrio poskozeno, prestalo by se vyvijet?Predem dekuji za odpoved
(Vložil(a): Lucie)
Dobrý den,

rtg snímek páteře byl proveden v tak časné fázi těhotenství, kdy nebyl zárodek ještě diferencovaný, nebylo možné ho poškodit. Navíc dávka z provedeného snímku páteře je nízká a nemůže způsobit poruchu vývoje zárodku. Nemusíte mít obavy o zdraví miminka.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)