Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg panvy v 4.až 5. týždni tehotenstva 03.06.2016 22:17:55
Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o názor na možné komplikácie - poškodenie plodu. Jedná sa o moju neter, ktorá po úraze podstúpila rtg panvy, dokonca 2-krát, pretože sa snímok nepodaril na prvý krát, nemala žiadnu ochrannú zásteru. Nevedela, že je tehotná, vtedy mohla byť v 4.- 5. týždni tehotenstva. Vo väčšine otázok, na ktoré ste odpovedali sa jednalo o tehotenstvo v 3. týždni, príp. menej, preto Vás prosím o odpoveď. Veľmi pekne ďakujem
(Vložil(a): Ľubica Slobodová)
Dobrý den,

dávka záření ze 2 rtg snímků pánve nepoškodí v 4. - 5. týdnu vývoj plodu. Při vyšetření nelze zpravidla ochrannou zástěru použít, mohla by zastínit požadovanou diagnostickou informaci, kterou lékař potřebuje.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)