Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 12.09.2016 08:42:39
Dobrý den, pracuji u zubaře a denně uděláme několik RTG. Při rentgenování jsme ve stejné místnosti jako pacient. Chráněn je pouze on. My nemáme žádnou clonu a jsme cca 2,5 - 3 metry od přístroje. S manželem plánujeme dítě. Ráda bych se tedy zeptala, jak moc je retgenování v těchto podmínkách bezpečné pro budoucí plod? A zda po zjištění těhotenství mohu na této pozici stále pracovat?
Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zubní rentgenování, tedy profesní ozáření ze zubního rtg, není nebezpečné pro budoucí plod. I po zjištění těhotenství můžete s rtg pracovat. Musí být splněna hodnota 1 mSv pro zárodek, resp. plod, což předpokládám, že ve Vašem případě, za podmínek, které popisujete, bude.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)