Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 26.09.2016 21:42:39
Dobrý den, pracuji u zubaře a denně uděláme několik RTG. Jsem v prvním měsíci těhotenství. Mohu rengenovat dále? nebo mám mít obavy? Je to důvod jít na rizikové těhotnství? Mám strach, dekuju
(Vložil(a): admin)
Dobrý den,

legislativní požadavek je, že zárodek/plod nesmí obdržet efektivní dávku větší než 1 mSv od doby, kdy jste těhotenství oznámila, do odchodu na mateřskou dovolenou. Je na Vašem zaměstnavateli, aby takový odhad provedl. Zkušenosti z dozoru na zubních pracovištích jsou takové, že osobní dávky ze zubního snímkování se této hodnotě ani neblíží.
Až pokud by bylo zjištěno, že je hodnota překračována, neměla byste dále rentgenovat.
Obavy jsou zbytečné. Legislativa SÚJB nemůže určovat, co je důvodem pro rizikové těhotenství.
Dle mého názoru, práce na pracovišti se zubním rtg, by tímto důvodem být neměla.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)