Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 07.07.2017 13:58:09
Dobrý den,
jsem ve 35tt a na zubní pohotovosti mi byl udělán lokální rentgen zubu (tubus namířený na zub, destička v ústech). Bohužel jsem nedostala na bříško žádnou zástěru ani límec, což jsem si uvědomila až po odchodu z ordinace. Může mít rentgen vliv na miminko?
Děkuji a přeji hezký den
Lucie Vondrová
(Vložil(a): Lucie Vondrová)
Dobrý den,

rentgen zubu, a to i bez ochranných pomůcek (zástěry, límce), nemůže mít negativní vliv na miminko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)