Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 12.10.2017 13:39:33
Dobrý den, mám dotaz zda-li dávka z RTG VDN je např. stejná jako dávka při RTG u zubaře, nebo RTG plic. Zda-li všechny tyto RTG jsou možné absolvovat v těhotenství. Předem děkuji za odpověď. Kuzárová Klára
(Vložil(a): Klára Kuzárová)
Dobrý den,

nejnižší je dávka z intraorálního snímku, což je snímek zubu, poté RTG plic a pak RTG VDN. Všechna tato vyšetření lze v těhotenství absolvovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)