Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Kontrastní látka v těhotenství 07.11.2017 20:17:29
Dobrý den,byla jsem na vyšetření páteře a byla mi provedena scintigrafie celého těla.Jenze jsem zjistila že jsem v té době byla v cca 3_4 TT.Muze mít kontrastní látka vliv na těhotenství.Dekuji moc za Vaši odpověď
(Vložil(a): Michaela Brixi)
Dobrý den,

Z Vašeho dotazu není jasné, zda se jednalo o vyšetření s použitím radiofarmaka (RFM) nebo o vyšetření s kontrastní látkou? Pro přesnější odhad dávky je nutné specifikovat, zda bylo použito RFM, jaké a v jakém množství, nebo jiné parametry vyšetření. Pro uklidnění uvádím, že během svojí praxe s odhadem dávky, nebylo dosud nikdy ozáření dělohy po celotělové scintigrafii takové míry, aby ovlivnilo těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)