Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 01.02.2018 11:29:50
Dobry den, precetla jsem si vsechny prispevky a odpovedi, ale porad mi to neda. Byla jsem v 5.5tt kdyz jsem podstoupila rentgen zubu dvakrat - zleva a zprava. Zadnou zasteru nebo jinou ochranu mi nedali. Mam hrozny strach, jestli to neposkodi plod. Muzete prosim podat nejake ujisteni?
Taky pisete, ze mezi 3. - 9. tydnem je plod nejnachylnejsi k projevum genetickych ucinku i.z. Zajimalo by me, co se mysli pod tim mysli a jake projevy by to teoreticky mohly byt. Jinde jsem se docetla, ze se muze urychlit rust bunek coz muze vest pozdeji k rakovine. Je to jeden z moznych projevu?
A nakonec by me zajimalo, jestli je horsi v pocatecich tydnech rentgen byt jen zubu (coz je soustredene kratkodobe posobeni) nebo let letadlem po dobu 9 hodin. Predem mnohokrat dekuji za odpovedi.
(Vložil(a): Zuzana)
Dobrý den,

Ano, zárodek, resp. plod, je v tomto období k ozáření citlivější. Nicméně snímky zubu, i opakované, znamenají ozáření tak nízkou dávkou, že nemůže způsobit žádné negativní účinky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)