Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rtg v tehotenstvi 08.02.2018 22:25:35
Dobry den,
dcera mela zapal plic, byla jsem s ni na rtg plic. Technik mi ochrannou zasteru nenabidl, sama jsem si to neuvedomila, stala jsem za snimaci deskou a drzela dceri vzpazene ruce behem snimkovani. Nasledne jsem zjistila, ze jsem tehotne ( v dobe rtg konec 3. tydne) chci se zeptat, zda ta snimaci deska je nejakou mirou odstineni? Jinak bych tedy zrejme dostala davku smerovanou primo na bricho..
Moc dekuji za odpoved
(Vložil(a): Hana Nováková)
Dobrý den,

expoziční parametry a tím i dávka z vyšetření plic je natolik nízká, že nemůže ohrozit zárodek.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)