Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 03.09.2018 05:33:43
Dobry den, rada bych Vas poprosila o zhodnoceni. Ve 4tt jsem podstoupila ?velky rentgen zubu?, o tehotenstvi jsem nevedela, lekari prirozene poceti v nasem pripade již vyloucili. Jake hodnote, tedy cemu v prirozenem prostredi, by sla davka prirovnat a je zde i zanedbatelne riziko poskozeni plodu?

Ptam se proto, ze shodou okolnosti pri mem prvnim otehotneni pred 6 lety jsem podstoupila take cca ve 3. - 4.tt rentgen celisti a na screeningu ve 13. tydnu bylo špatně téměř vše, mohlo dojít k závažnému poškození plodu díky rentgenu?, mam obavu, aby se ted situace znovu neopakovala. Za Vasi odpoveď predem dekuji. Linda
(Vložil(a): Linda)
Dobrý den,

rtg zubu nelze považovat za rizikový pro zárodek, resp. ani plod.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)