Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Smyčky na starém rengenu 26.09.2018 14:45:56
Dobry den, v 15.tt jsem nestačila vcas odejít ze sálu, kde se prováděla katetrizacni ablace arytmii. Po dobu smyckovani jsem byla 2-3s 1m od C ramene GE OEC 9900 (za hlavou pacienta). Měla jsem ochrannou vestu chránící jen předek, ovšem k rentgenu jsem byla nasměrována nechranenymi zády. Prováděly se pulsni smyčky 8 framu/s, na konci výkonu byly RTG hodnoty 0,5 mGym2; 40 s. Pacient byl normální velikosti. Jak velkou dávku jsem mohla přibližně dostat? Mam se obávat o vývoj plodu či pozdních stochastickych účinku? Mockrát děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ozáření bylo velmi nízké, nemohlo ohrozit vývoj zárodku, resp. plodu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)