Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG v těhotenství 28.01.2019 12:26:01
Dobry den. Chcela by som sa spytat. Je to velmi dolezite. Bola som na rtg 14.1. 2019 a robil mi asi 4rtg. Na krcnu, 2x z boku a potom spodok ale to som uz mala pri tom spodku tu zasteru any ma chranila. Nevedela som ale uz som asi bola tehotna. Pokusali sme sa o miminko. Ale nic. Aj test som si robila bol to 11 den toho 14. A bol negativny. A presiel tyzden a bola som tehotna. Mam velky strach o dietatko. Mohlo mu to ublizit? Tolke ziarenie. Nemozem prestat na to mysliet. Kazdy dr. My rozprava nieco ine a ja nechcem urobit chybu a ist na potrat. Mam velky strach aby mu nic nebolo. A aby nemal nejake vady. Prosim dajte mi vediet. Dakujem
(Vložil(a): Mária Riboňová)
Dobrý den,

rtg snímkování v takto nízkých dávkách a v této fázi gravidity nemůže způsobit malformace, vady plodu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)