Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 04.12.2019 10:31:04
Dobrý den, jsem v 14tt a postoupila jsem rtg vyšetření hlavy. Měla jsem olověnou zástěru. Provedeny byly dva snímky. Mohu se zeptat na pravděpodobnost nějakého poškození miminka? V případě, že ano, dá se to poznat na nějakém vyšetření? Děkuji moc za informace.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

miminko (resp. zárodek/plod) nemůže být poškozeno po Vašem rtg snímku hlavy.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)