Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 20.12.2019 17:33:20
Dobrý den, mohu poprosit o odpověď? Na jakou vzdálenost se šíří RTG záření při rengenovani zubů? Při rengenovani pacienta jsem čekala v čekárně (1 stěna) a nebyly zavřené dveře. Jsem ve 14 tt, mohlo dojít k ohrožení plodu? Děkuji za Vaši odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

RTG záření klesá se čtvercem vzdálenosti. I když nebyly dveře zavřené, použité množství záření z intraorálního snímku plod neohrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)