Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 03.02.2020 21:59:44
Dobrý den ,
Pracuji na operačním sále a při osteosyntéze stehenní kosti, kde se svítilo c ramenem, jsem se vyskytla na operačním sále bez ochranných pomůcek. Doma jsem si udělala těhotenský test, který byl slabě pozitivní. Podle ms 3t+3. Vzdálenost od rentgenky byla asi 3 metry a čas expozice cca 3s. Jednalo se o 3D rameno ziehm.
Děkuji za informaci, zda toto mohlo mít negativní vliv na miminko. Mám z toho obavy :-(.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, zárodek (miminko) nebylo ohroženo.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)