Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT a plánované těhotenství 12.07.2020 18:56:56
Dobrý den, ačkoliv jsem se snažila si podrobně přečíst veškeré dotazy a odpovědi na toto téma, raději se zeptám znovu. Dne 23. 7. 2020 mám podstoupit CT vyšetření bederní páteře L5-S1. Současně se s manželem snažíme o početí. Poslední menstruaci jsem měla od 7. 7. do 10. 7. 2020, přičemž délku cyklu mám poměrně nepravidelnou. Mohlo by CT vyšetření představovat riziko pro vajíčka či případný plod, případně by bylo lepší nějakou dobu vyčkat s plánováním početí? Velice děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

CT vyšetření bederní páteře není pro vznik a vývoj vajíčka rizikem, plánování početí není potřeba odkládat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)