Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 29.01.2021 12:12:25
Dobrý den,
dne 22. 01, pátek, jsem byla se psem u veterináře, kde jsem mu během rentgenu držela packu. Nikdo mě neupozornil na rizika ani nenabídl ochranou pomůcku. Následně jsem v pondělí zjistila, že jsem těhotná. Myslím, že v době rengtenu jsem byla 4+6 (5tt) (spocítáno podle tadu poslední menstuace)
Myslíte si, že může být plod ohrožen?
Měla bych chtít po doktorce, nějaké testy?
Děkuji za odpoveď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

přítomnost při rtg u veterináře, resp. při přidržování psa, nemůže ohrozit zárodek/plod. Není potřeba podstupovat žádné vyšetření či testy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)