Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rtg, denzitometrie, ct 08.06.2021 10:34:34
Dobrý den, v březnu 2021 mi dělali rtg hrudníku z predu a boku po covidu, nyní v cervnu kvůli potizim se strevami mě ceka CT tenkeho a tlusteho streva a pote týden od ČT kostní denzitometrie páteře a kyčlí. Jedná se o vysokou dávku? Zda mam denzimetrii odložit nebo se nemusím ničeho obavat?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

provedené rtg hrudníku ve 2 projekcích PA a laterální a dávka z denzitometrie je velmi nízká. Vyšetření není třeba odkládat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)