Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Scan v těhotenství 09.09.2021 12:56:06
Dobry den, jsem 33+2tt a podstoupila jsem ventilation-perfusion (VQ) scan, podezření na plicní embolie. Bylo mi řečeno ze bezpečnější nez CT. Mohlo to nejak ohrozit plod? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,
dávka z ionizujícího záření na plod, kterou toto vyšetření způsobilo, se standardně pohybuje na úrovni několika desetin mGy. Tato dávka nemůže ohrozit vývoj plodu nebo průběh těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)