Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 28.12.2021 00:45:44
Dobrý den, měsíc před porodem mě můj zuba donutil jít na rentgen zubů. Dostala jsem ochrannou zástěru. Zhruba od 6.týdnů zivita dcery jsem začala pozorovat v jejich očích jemný nystagmus. Dále se ji následně začal zpomalovat psychomotoricky vývoj. Ve 14 měsících bylo provedeno MR mozku a měla nález. Z čehož meuroložka usuzuje, že muže jít o lehkou formu DMO a tvrdí, že se to muselo stát v době těhotenství. Já ovšem měla jinak těhotenství i porod naprosto bezproblémový. Vyvrátila i moje podezření na nežádoucí účinky hexavakciny, že by vypadaly jinak. Je tedy možné, že dceři mohl takto ublížit ten rentgen zubů?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgen zubů, který jste absolvovala, nemohl Vaší dceři ublížit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)