Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 27.01.2022 15:03:17
Dobrý den, cestou k lékaři na středisko procházím zádveřím, které je společné pro vstup ke všem specialistům, včetně rentgenového pracoviště. V tomto společném zádveří těsně u mě z obou stran procházeli dva lidé, kteří vyšli z rentgenového pracoviště. Je pro mě, jako pro těhotnou, nějakým způsobem nebezpečné těsný styk s osobami po rentgenování?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, záření v těle nezůstává. Kontakt s osobami po rentgenovém vyšetření nepředstavuje žádné riziko.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)