Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 28.03.2022 17:00:10
Dobry den, mám dotaz. V práci jako lékařka pracuji na oper sále se zářením pri osteosyntezach, ochranné zástěry, dozimetry máme... Byla jsem operovat bohužel na takovém sále ve chvíli když jsem měla asi 1 den po uhnizdeni vajíčka (myslela jsem, že je to počátek menstruace), tedy cca 2 tt tehotentsvi a tehotensky test byl ještě 4 dny po této operaci negativní. Nicméně nyní jsem zjistila že jsem těhotná a že jsem těhotná již i v tu dobu byla... Operace mohla trvat asi půl hodiny. Nevím, jak moc se bát následků. Děkuji moc za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

hodnota ekvivalentní dávky na oplodněné vajíčko, i vzhledem k tomu, že jste použila ochrannou stínící zástěru, bude velmi nízká. Takové ozáření nemůže mít negativní následky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)