Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 11.05.2022 12:04:10
Dobrý den,
dne 4.5 jsem podstoupila rentgen břicha. O tři dny později jsem zjistila, že jsem těhotná. Dnes jsem byla u gynekologa a ten podle ultrazvuku určil délku těhotenství na 4+3tt. K RTG snímku tedy došlo zhruba ve 3+3 TT. Doktor se moc netvářil na tuto informaci a posílá mě na genetickou konzultaci. Můžu se zeptat, jak velké by podle Vás mohlo být riziko ohrožení vývoje plodu?

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemějte obavy, rtg vyšetření vývoj zárodku neohrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)