Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 13.05.2022 13:55:08
Dobrý deň, pracujem v zubnej ambulancii, som v 36. týždni tehotenstva.V ambulancii robíme RVG snímky. Za posledný týždeň sa sestričke 2krat omylom podarilo zapnúť expozicne tlačidlo, ešte kým som bola v miestnosti. Zásteru som nemala, bola som asi 2 metre od zdroja žiarenia, ktorý smeroval na pacienta, ale nepriamo aj na môj chrbát. Rada by som počula od odborníkov,že sa nemusím obávať. Ďakujem vopred za vyjadrenie.
(Vložil(a): Anonym)
Dbrý den,

potvrzujeme, že se nemusíte mít obavy, dávky záření jsou velmi malé. Navíc, jak popisujete, jste nestála v přímém svazku záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)