Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 22.05.2022 19:47:33
Dobrý den ..vážím si vasi práce.. ale mě přijde zebodpovidate vsem stejně.. kde třeba berete jistotu že ct vyšetření kontrakstni latkou bricha neposlodit delohu,vajecnik..ze se nezačnou tvořit děložní myomy,cysty na vajecnikach nedej bože rakoviny..kde berete tu jistotu..deluji..ja takové vyšetření podstoupila a lituji toho..kontrakstni latka mi odhalila zily a nyní trpím deprese že přijdu o ženské organy..denně lituji a život mi to zničilo a nesu následky pouze ja a výčitky.. vase stránky člověku dávají nadeji..ale kde je ta jistota..ja mela dvoufazive vysetreni jater..dvoufazove netuším ani co je

Davka 7 mgy..
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v dnešní době máme a k dispozici mnoho poznatků o účincích ionizujícího záření. Opravdu se nemusíte bát závažných komplikací po prodělaném vyšetření.
Pro Vaše uklidnění, ještě jednou uvádíme, že dávka, kterou jste obdržela, je mnohem nižší, než uvádí národní diagnostické referenční úrovně pro toto vyšetření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)