Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 22.08.2022 10:45:02
Dobrý den,
doprovázela jsem syna k zubaři a zubař se mu rozhodl provést panoramatický rentgen OPG. Doktor se sestrou se šli schovat do jiné místnosti. Řekla jsem, že jsem těhotná (36. týden těhotenství), a zeptala se, jestli bych také neměla odejít. Sestra mi odpověděla, že stačí, abych stála víc než dva metry od přístroje. Zůstala jsem tedy se synem v ordinaci a snažila se stát co nejdál od přístroje, což bylo asi 3 m. Byla jsem bez jakékoliv ochrany a jelikož jsem se dívala synovi do obličeje, byla jsem nejspíš ve směru paprsků. Mám z toho velmi špatný pocit. Prosím je nějaká pravděpodobnost poškození plodu? Jak velká dávka záření (orientačně) bývá v této vzdálenosti?
Moc Vám děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Vaše přítomnost při OPG syna není pro plod nebezpečná.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)