Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 02.03.2023 19:35:52
Dobrý deň,
Som sestra v zubnej ambulancii kde zhotovujem každý deň OPG snímky. Mesačne ich spravím cca 150-200,podľa počtu prijatých pacientov. Od pacientov som pri snímkovani oddelená ochrannou stenou,tá však nieje po celom obvode ambulancie,siaha asi do jej polovice. Stojím od nej vzdialená asi 2 metre a na sebe mám ochrannú vestu.
Som v 4 mesiaci tehotenstva. Mám mať obavy o plod/ ďalší vývoj tehotenstva?
Ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

principy radiační ochrany (vzdálenost, stínění) jsou dodrženy, není důvod se obávat o další vývoj těhotenství.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)