Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 04.08.2009 13:57:19
Dobrý den, i já mám dotaz na nebezpečnost ozáření rtg v počátečním stadiu těhotenství. Dne 30.7. jsem byla na panoramatickém rentgenu zubů. Bohužel jsem neměla ochranu břicha. Poslední menstruace mi začala 5.7. a k otěhotnění došlo zřejmě 24.7. Na snímku jsou tyto poznámky: P180 73KV 12mA 13.93s Lin. Moc Vás prosím o posouzení nebezbečí záření na plod. Děkuji
(Vložil(a): Kateřina Konečná)
Vaše těhotenství bylo, jak uvádíte, do 3. týdne a to je ta fáze těhotenství, kdy je zárodek nejméně citlivý k rtg záření. Při rtg zubů byly děloha a v ní uložený zárodek mimo vyšetřovanou oblast a tedy mimo přímý svazek záření, tedy dávka byla velmi nízká.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)