Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 02.10.2009 09:44:56
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o Váš názor. Z důvodu střevní infekce jsem přibližně ve 4 dnech těhotenství byla na rtg břicha a plic.
O těhotenství jsem nevěděla, ani nebylo těhotenským testem v nemocnici prokázáno. Z nemocnice jsem dostala informace o dávce, kterou jsem byla rentgenovana a to: plíce - 0,02 mSv a břicho - 0,5 mSv. Jak velké je riziko poškození plodu? Děkuji za informaci.
S pozdravem,
Lucie Hornová

(Vložil(a): Lucie Hornova)
Jistě jste si přečetla všechny předcházející odpovědi na podobné dotazy. Nelze než zopakovat, že pro zárodek (zygotu) v tomto stadiu vývoje je riziko pozdějších malformací v důsledku ozáření nejmenší. Nicméně doporučujeme při dalších vyšetřeních vždy informovat lékaře o těhotenství.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)