Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 11.01.2010 18:36:45
Dobrý den,moc Vás prosím o názor.Dne 26.2.2007 jsme se s přítelem snažili o miminko(dříve a potom už ne).Asi 5 hodin po styku jsem byla na rtg krční a hrudní páteře.Byla jsem ozářena 3x na rtg u kterého se leží.Po chvilce mě sestra zavolala zpátky,že nevyšly snímky a ozářila mě ještě 3x u stojanového rtg.Za 9 měsíců se mi narodila holčička s vrozenou vadou vadou resp. s renálním duplexem.
Zajímá mě:
1)jestli jde jen o náhodu,nebo zda je tato vada způsobena rtg(dcerky babička má identickou vadu)
2)jestli nemohly být poškozena genetická výbava na spermiích,které jsem měla v té době jen v sobě a vajíčko asi ještě oplodněné nebylo
3)když nevyjdou snímky,znamená to,že rtg nevydávalo žádné záření?
Děkuji za odpověd.Zdravotní sestra Alena
(Vložil(a): Alena Hejduková)
1) Vada nemohla být způsobena rtg snímkem krční a hrudní páteře.
2)Ozáření nemohlo poškodit genetickou výbavu spermií.
3)Není jasní co přesně je myšleno: "když nevyjdou snímky a musí se provést znovu", neznáme důvod toho, že snímek nevyšel. Mohou nastat 2 situace:
- k ozáření nedošlo- rtg nevydalo záření
- výsledkem snímku byla špatná diagnostická informace. Jestliže se snímek provedl opakovaně, pak bylo ozáření dvojnásobné.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)