Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 24.03.2010 10:40:17
dobrý den, zítra mám jít na RTG průchodnost vejcovodů a dnes mi paní doktorka řekla, že pokud to dopadne dobře a zároveň bude bude pěkný folikul, že hned pár dnů poté můžeme provést inseminaci. říkala, že dávka RTG na vajíčko je minimální. ale sestra mi pak na recepci říkala, že ona by na to rozhodně šla až další měsíc. jaký je, prosím, váš názor? předem děkuji za odpověď
(Vložil(a): jana)
Rtg vyšetření, které zítra absolvujete, tzv. hysterosalpingografie (HSG) je pro vaše otěhotnění zřejmě nezbytným vyšetřením. Zda dávka z tohoto vyšetření může poškodit ještě neoplozené vajíčko nelze kvalifikovaně posoudit. Dosud jsme řešili pouze ozáření zárodku nebo plodu v děloze (tedy vždy již oplozeného vajíčka).
Dávka na vaječníky, resp. na folikul, resp. vajíčko není při HSG zcela minimální, ale spíše jde o to, že se "ještě" nejedná o ozáření embrya, resp. zárodku v děloze, ale "jen" vajíčka.
Pokud máte jakékoliv pochybnosti, je třeba je konzultovat s lékařkou, která s vámi vaše obavy kvalifikovaně probere.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)