Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

ct a MRI v těhotenství 09.04.2010 14:22:12
Přeji dobrý den.
Jsem v 18 týdnu těhotenství a "hrozí" mi, že budu muset jít na CT hlavy. Jen ještě nevím, jestli to nebude i s kontrastní látkou. Lékař mi tvrdí, že by se mimču nemělo nic stát a neměla by škodit ani kontrastní látka. Ne, že bych mu nedůvěřovala, ale ráda bych znala i Váš názor. A jak je to v přídadě MRI v 2 případně 3 trimestru. Může škodit i když budu mít ochrannou zástěru?

Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Z hlediska radiační ochrany se za SÚJB můžeme vyjádřit pouze k radiační zátěži z CT vyšetření, dávka na dělohu miminko neohrozí. Předpokládáme, že indikující lékař správně zohlední vaše těhotenství, pokud bude potřebné provést vyšetření CT hlavy za použití kontrastní látky. V tomto směru doporučujeme mu důvěřovat. MRI je magnetická rezonance, není to tedy zobrazovací metoda využívající ionizujícího záření.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)