Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 05.06.2010 00:02:08
Dobrý den,moc prosím o odborný názor,včera jsem s 3letou dcerou byla na rentgenu srdíčka,u dcery jsem stála a držela jí ručičky nad hlavou,dcera i já jsme měly ochranou zástěru od pasu dolů,na druhý den se mi vyšel pozitivní test cca konec 4tt.Můj dotaz zní,či může být mé těhotenství nějakým způsobem ohroženo a pokud ano,či se to potratí,či může udržet,ale s následky postižení.Doporučujete mi nějaké testy?
(Vložil(a): kateřina halíková)
Ve vašem příppadě byly správně použity ochranné prostředky před ionizujícím záření (IZ). Více podrobností o vlivu IZ při diagnostickém využívání najdete v článku v části Radiační ochrana / Zajímavosti z praxe radiační ochrany.
(Za SÚJB: sujb)