Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 11.07.2010 14:57:58
Dobrý den,velmi vás prosím o odborný názor. 15.6.2010 jsem byla na RTG irrigografii střeva. 29.6.2010 na RTG-defekografii. Teprve 2.7.2010 jsem na základě 4 pozitivních testů gravidity zjistila, že jsem v ony dny byla již těhotná. K oplodnění došlo 10.6.2010. Moc prosím o váš názor, zda tato vyšetření, v daných termínech po početí mohou mít a jaké riziko na vývoj plodu. Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Odpvěď na váš dotaz bude stejná, jako na podobné dotazy předchozí. V tomto stádiu těhotenství je zárodek k i.z. nejméně citlivý. Více se můžete dočíst v rubrice radiační ochrany v článku na téma používání RTG.
(Za SÚJB: sujb)